Ogrzewanie podczerwienią

Ogrzewanie podczerwienią

Zwykłe instalacje ogrzewania nie są zbyt efektywne – ich użytkownicy narzekają na fakt, że nogi wciąż są chłodne, natomiast w górną część ciała jest im za ciepło. Bywają też niezbyt bezpieczne dla alergików, gdyż ciepło wzbija kurz, w którym gnieżdżą się niebezpieczne dla ich zdrowia roztocza. Wiele osób ma też duży kłopot z potrzebnymi w podobnych instalacjach kaloryferami, które ciężko łączą się z aranżacją minimalistycznych wnętrz. Jak poradzić sobie z takimi trudnościami? Przede wszystkim warto zamontować ogrzewanie podczerwienią. Dlaczego?

Na jakich zasadach jest zbudowane ogrzewanie podczerwienią?

Jak łatwo stwierdzić, ogrzewanie podczerwienią stosuje promieniowanie podczerwone. Ma ono wiele mocnych stron, wśród których najistotniejsze jest oczywiście to, że energia powstaje dopiero kiedy spotkają się z którymś przedmiotem lub organizmem. Promieniowanie podczerwone jest niezauważalne dla ludzi i w stu procentach bezpieczne.

Ogrzewanie podczerwienią – zalety

W systemach ogrzewania podczerwienią ciepło rozprowadza się równomiernie – żadnemu z mieszkańców nie będzie za gorąco, zaś ciepłota na wszystkich poziomach będzie naprawdę zbliżona. Posiadaczom takich systemów nie dokucza również unoszący się kurz – ciepłe powietrze nie wędruje w górę, a chłodne nie opada. Ogrzewanie podczerwienią to również świetny sposób dla zwolenników dobrego designu, gdyż panele można udekorować wybranymi grafikami tudzież sprawić, by przypominały obraz. Docenią je również użytkownicy ogrzewania gazowego lub elektrycznego, ponieważ okazuje się w porównaniu z nim znacznie tańsze.