Ogrzewanie podczerwienią – pozbądź się kaloryfera

Ogrzewanie podczerwienią – pozbądź się kaloryfera

Zwykłe instalacje CO wykazują wiele słabych stron. Bywają niezbyt wydajne, a wystrój pomieszczeń niszczą niekiedy kaloryfery. Nic więc dziwnego, iż w sklepach dostępne są coraz lepsze systemy, które mają stać się wyjściem z tych problemów. Jednym z nich jest na przykład ogrzewanie podczerwienią, które zyskuje od niedawna spore zainteresowanie. Czym się cechują? Czemu opłaca się założyć taką instalację? Na jak duże wydatki muszą przygotować się jego właściciele?

Ogrzewanie podczerwienią – jak działa?

Ogrzewanie podczerwienią, jak nietrudno się domyślić, emituje fale podczerwone. Jest ono niezauważalne dla naszych oczu i całkowicie niegroźne. Ciepło chłoną następnie ludzie przebywający we wnętrzu oraz meble, a następnie wypuszczają na zewnątrz, a tego efektem będzie podwyższenie temperatury. Promiennik do ogrzewania podczerwienią konstrukcją przywodzi na myśl zatem zwykłą żarówkę – tyle, że generuje znacznie wyższą moc.

Dlaczego opłaca się wybrać ogrzewanie podczerwienią

Dla wielbicieli estetycznych pomysłów plusem okaże się na pewno fakt, iż ogrzewanie podczerwienią nie wykorzystuje zwykłych kaloryferów. Promienniki wyglądają natomiast znacznie korzystniej i można pokryć je wybraną grafiką. Ogrzewanie podczerwienią to także najlepsze wyjście dla osób uczulonych – nie wzbija brudu, a wraz z nim groźnych dla zdrowia drobnoustrojów. Należy też zaznaczyć, że takie ogrzewanie umożliwia zoptymalizowanie kosztów.