Klasyczne techniki ogrzewania wykazują wiele złych stron. Zwolennicy minimalistycznych pomieszczeń często wymieniają wśród nich grzejniki. Zajmują one niemało przestrzeni, zwykle nie wkomponowując się do innych mebli. Dlatego projektanci stale szukają rozwiązań zastępczych. Najważniejszym z nich okazują się grzejniki na podczerwień. W odróżnieniu od zwykłych grzejników, prezentują się naprawdę elegancko, zaś ich inną zaletą jest duża wydajność – to z kolei powoduje, że tego typu instalacje, choć parę lat temu nieodkryte, aktualnie zdobywają w naszym kraju mnóstwo użytkowników.
Na czym opiera się działanie grzejnika na podczerwień?
Grzejnik na podczerwień nagrzewa się do wysokich temperatur, przez co powstaje promieniowanie podczerwone. Jest jak wiadomo niezauważalne dla ludzi i, w przeciwieństwie do zwykłych rozwiązań, nie nagrzewa powietrza, co w w ogromnej mierze rzutuje na komfort mieszkańców. Ciepło jest wchłaniane przez mur oraz meble, które następnie oddają je do otoczenia – znika więc temat kurzu wznoszonego przez nagrzane powietrze.
Dlaczego warto postawić na grzejnik na podczerwień?
Najważniejszą zaletą takich systemów jest niewątpliwie efektywność – decydując się na założenie grzejnika na podczerwień, za prąd zapłacimy nawet 20 procent mniej niż w przypadku innych systemów. Grzejnik na podczerwień to również świetne rozwiązanie dla osób ceniących fachowo zaaranżowane mieszkania – może być podwieszany na każdej powierzchni, zaś jego projekt umożliwia dostosowanie do pozostałych części wyposażenia.