Oczyszczanie powietrza z cząstek pyłu – o filtrach absolutnych i dokładnych

Oczyszczanie powietrza z cząstek pyłu – o filtrach absolutnych i dokładnych

Jeśli chcesz kupić filtry hepa h14, koniecznie odwiedź tę stronę

Nie oszukujmy się: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc pośród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i stąd też nadal poszukiwane są efektywne metody, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz pyłki roślin

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od lat siedemdziesiątych. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych zakładanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy domach świetnie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki znajdują się w smogu. Nie są dla nich trudnością także takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, sierść zwierząt czy spaliny. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te wytwarzane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali cechującą się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący złożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te odznaczają się znaczną żywotnością. Filtry minipleat produkowane są w wielu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a solidna rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnych warunkach (aż do 80°C). Filtry tego typu montowane są tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle farmaceutycznym.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46