Nagrzewnice są w stanie z łatwością zastąpić instalacje centralnego ogrzewania. Zdadzą egzamin tak w niedużych pomieszczeniach, jak i dużych obiektach przemysłowych. Ich montaż nie powinien sprawić problemów, a z uwagi na niskie koszty, na ich zakup mogą pozwolić sobie także firmy z ograniczonym budżetem. Co zatem warto wiedzieć na ich temat?
Klasyfikacja nagrzewnic
Na rynku znajdziemy najróżniejsze typy opisywanych urządzeń. Najchętniej stosowane są nagrzewnice pomieszczeniowe, które mogą być montowane, zależnie od parametrów, w małych pomieszczeniach, warsztatach albo ogromnych halach produkcyjnych. Oprócz tego na brak popularności nie narzekają również nagrzewnice przenośne i przemysłowe, które wykorzystywane są zwłaszcza w maszynach produkcyjnych.
Jakiego paliwa użyć do nagrzewnic?
Nagrzewnice działają dzięki rozmaitym paliwom. Aktualnie najczęściej wybierane są urządzenia elektryczne, ale coraz więcej klientów stosuje także nagrzewnice na wodę i olejowe. Trochę mniej często wybierane są natomiast urządzenia gazowe oraz na paliwo stałe.
W jakich miejscach działają nagrzewnice?
Nagrzewnice mogą być używane właściwie we wszystkich miejscach. Poza budynkami gospodarczymi, są montowane również w halach przemysłowych, w garażach lub na budowach. Osobny rodzaj nagrzewnic spotyka się także w samochodach.
Nagrzewnice – jak wybrać?
Najistotniejsze okazują się w tym przypadku parametry nagrzewnicy, które powinny być dostosowane do wielkości wnętrza, gdzie urządzenie będzie działało. Duże znaczenie ma także temperaturę notowaną poza pomieszczeniem i spodziewaną jej wysokość wewnątrz budynku.