Nagrzewnice wodne – Klimamarket

Nagrzewnice wodne – Klimamarket

Tradycyjne instalacje grzewcze mogą być używane wprawdzie w niewielkich pomieszczeniach, ale w większych obiektach okazują się zwykle niezbyt efektywne. W halach o dużym metrażu znacznie lepszym wyborem okażą się maszyny takie jak nagrzewnica wodna. Jak zbudowane są opisywane przyrządy i z jakiego powodu ich zastosowanie jest tak korzystne?

Budowa nagrzewnicy wodnej

Opisywane urządzenia wypadają lepiej od zwykłych kaloryferów pod tym względem, że zamiast promieniować nagrzanym powietrzem, rozprowadzają je po całym obiekcie. Najistotniejsze dla ich funkcjonowania są: właściwa nagrzewnica, która czerpie ciepło z głównej instalacji i wentylator, zaś obie części umieszczone są w aluminiowej skrzynce. Nagrzewnice wodne dostępne są w kilku modelach – stacjonarne, mobilne oraz ścienne.

Co ma największe znaczenie przy wyborze nagrzewnicy wodnej?

Tego typu urządzenia wykazują różną moc – od dziesięciu do sześćdziesięciu kW. Nie należy zapominać, że siła wykazywana przez nagrzewnice wodne rzutuje nie tylko na wygodę korzystania z danego budynku, ale też na cenę użytku. Kupując nagrzewnice powinniśmy przemyśleć oczekiwania użytkowników pomieszczenia, jego wielkość, a także średnią temperaturę na dworze.

Co oferuje nagrzewnica wodna?

W odróżnieniu od zwykłych kaloryferów, nagrzewnica wodna jest zdolna do ocieplenia nawet ogromnych hal. Lepiej wypada również pod względem czasu niezbędnego w celu ogrzania powietrza – dlatego może być używana nawet w namiotach oraz kościołach. Warto postawić na nie także z przyczyn wizualnych – są stosunkowo małe, dzięki czemu bez problemów można wkomponować je w wygląd każdego pomieszczenia.