Mobilne i funkcjonalne promienniki ogrodowe

Mobilne i funkcjonalne promienniki ogrodowe

Jest piękna noc. Idealny czas, żeby zaprosić bliskich i razem porozmawiać w ogrodzie. Impreza jest naprawdę miła, jednak jeden detal negatywnie wpływa na wasze wam humory – w jednym momencie robi się po prostu chłodno. Podobne problemy przeżyliśmy niewątpliwie wszyscy – są one niestety nieodłącznym elementem imprez w plenerze i zdarzają się nie tylko wiosną, ale również latem. Przed chłodem możemy zabezpieczyć się rozmaitymi metodami – między innymi robiąc ognisko lub używając pledów. Te pomysły nie są niestety zbyt komfortowe, a czasem też niemożliwe. Z tego powodu miłośnicy ogrodowych spotkań najlepiej postąpią wyposażając się w promiennik, który zagwarantuje ciepło nawet w chłodne wieczory.

Promienniki do ogrodu

Promienniki plenerowe różnią się od tych, które wykorzystywane są w pomieszczeniach. Ich kształt pozwala na bardziej efektywne dystrybuowanie ciepłego powietrza, przez co trafia w miejsce, w które chcemy. W przeciwieństwie do wielu promienników do wnętrz, modele ogrodowe są wolno stojące i przenośne, dzięki czemu możemy ustawić je w każdym punkcie. Wiele modeli, jakie dostępne są w sklepach, cechuje się też interesującym designem, a to sprawia, iż świetnie wpisują się w wystrój naszego ogrodu i będą jego efektowną ozdobą. Umożliwia to różnorodność dostępnych obecnie promienników, wśród których propozycje dla siebie znajdą nawet szczególnie wymagający kupujący.

Jak działają promienniki?

W sklepach dostępne są przede wszystkim dwa typy promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki elektryczne, a te, jak nietrudno się domyślić, mogą działać jedynie w pobliżu kontaktów. Znacznie bardziej mobilne są natomiast promienniki na gaz, bo w nich butla z gazem jest montowana w obudowie – można korzystać z nich właściwie w dowolnym punkcie. Warto też zaznaczyć, iż tego typu promienniki są w stu procentach bezpieczne – jeżeli, oczywiście, używamy ich tak, jak nakazuje instrukcja.