Klimamarket – kratki wentylacyjne

Klimamarket – kratki wentylacyjne

Powoli do przeszłości przechodzą tradycyjne kratki wentylacyjne. Miejsce niezbyt estetycznych, plastikowych kratek zajmują te dużo ładniejsze, które bez problemów wkomponujemy w aranżację każdego, nawet bardzo nietypowego pomieszczenia. Warto więc powiedzieć pokrótce na temat tego do czego właściwie służą i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Kratki wentylacyjne – przykłady zastosowania

Ich kluczowym zadaniem jest zakrycie zakończenia przewodu wentylacji. Dzięki nim nie przedostaną się do niego żadne ciała obce, o które szczególnie łatwo w kuchni, łazience czy zamkniętych pomieszczeniach.

Jak założyć kratki wentylacyjne?

Kratki wentylacyjne zwykle montowane są za pomocą śrub, ale we współczesnych instalacjach często spotyka się także inne metody. Chcąc zamontować kratkę, potrzebować będziemy też środka uszczelniającego.

Nietypowe kratki wentylacyjne

Ostatnimi czasy kratki wentylacyjne zastępowane są przez anemostaty – urządzenia sprawiające, że łatwiejsze staje się ustawienie kierunku powietrza wprowadzanego do wnętrza. Anemostaty, w zależności od rodzaju, pozwalają na ustalenie od dwóch do czterech kierunków ruchu powietrza.

Z czego wykonuje się kratki wentylacyjne?

Najczęściej spotykane są rzecz jasna kratki wentylacyjne wykonane z plastiku, jednak w ostatnim czasie do sklepów trafiają produkty stalowe. W ofercie producentów nie brakuje też kratek drewnianych oraz porcelanowych.