Folia do ogrzewania domu – Eco Term

Folia do ogrzewania domu – Eco Term

Ogrzewanie podłogowe staje się ostatnio coraz popularniejsze. Nie sposób jednak byłoby się temu dziwić, gdyż w wielu aspektach przewyższa ono pozostałe typy ogrzewania. Jego właściciele szczególnie chwalą wygodę, którą daje ono podczas mrozów naszym nogom. Oprócz tego, uważa się je także za dobrze wyglądające oraz niezawodne, a rozkładając ciepło regularnie minimalizujemy tak opłaty. Jednym z najkorzystniejszych rozwiązań w dziedzinie ogrzewania podłogowego jest folia grzewcza. Czemu?

Folia grzewcza jest łatwa w montażu

Położenie folii grzewczej nie sprawi większego problemu. Dzięki niedużej grubości folii, możemy położyć ją nawet pod ułożoną posadzką – chcąc to zrobić musimy jedynie zdjąć panele, położyć folię i znów położyć panele. Doświadczonemu specjaliście nie zajmie to więcej niż 3 godziny, natomiast rezultaty zauważalne są zaraz po zakończeniu pracy.

Folia grzewcza jest wydajna

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wkładów węglowych, do ogrzania wnętrza zużywana jest znacznie mniejsza doza ciepła, niż w przypadku mat grzewczych. Efektywność, którą charakteryzuje się folia grzewcza bezpośrednio wpływa na nasze finanse – stosując właśnie ów typ ogrzewania podłogowego, możemy w dużej mierze ograniczyć związane z tym wydatki.

Folia grzewcza – o czym nie zapominać?

Powinniśmy wiedzieć, że folia grzewcza nie zawsze jest bezpieczna. Przy jej kupnem powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy pełniąca funkcję przewodnika miedź nie nie dotyka w żaden sposób wsadów węglowych. Żeby uniknąć niebezpieczeństwa pożaru, należy kupować te produkty, gdzie dwa materiały odseparowane są warstwą srebra.