Co daje biokominek?

Co daje biokominek?

Tradycyjnego kominka nie możemy założyć w każdym mieszkaniu. Potrzebne jest wszak zarówno znalezienie przestrzeni na palenisko, jak też instalację odprowadzającą dym. Ze względu na problemy z wykonaniem tego w budynkach wielorodzinnych, na zamontowanie kominka są w stanie pozwolić sobie jedynie mieszkańcy domów jednorodzinnych. Nie znaczy to jednak, iż z jego zalet będą cieszyć się tylko oni – jeśli mieszkamy w kamienicy, a marzymy o palenisku, warto postawić na biokominek. Jak zbudowany jest tego typu mechanizm? Jakie posiada dobre strony?

Jak działa biokominek?

W biokominku wykorzystywane jest paliwo w płynie, nie zaś drzewo. Paliwo do biokominka wytwarzane jest na bazie spirytusu – może mieć formę ciekłą albo żelową. Te pierwsze dostępne są w kanistrach, z których nalewa się je do zbiornika w biokominku, żelowe zaś w tubkach do odmierzania lub palnikach, które umieszcza się w palenisku. Spirytusy do biokominka często są także uszlachetniane substancjami zapachowymi, co uprzyjemnia ich używanie.

Czemu powinieneś kupić biokominek?

Największym atutem korzystania z biokominka okazuje się na pewno fakt, iż nie wytwarza on osadu ani spalin. Przez to nie musimy podłączać go do instalacji kominowej, niepotrzebne jest także ich czyszczenie. Alkohol jest absolutnie pewnym paliwem, zaś jego odpowiedzialne stosowanie nie generuje najmniejszego ryzyka. Ze względu na to, że nie potrzebuje instalacji, może być również na wiele sposobów przemontowywany przy modyfikacji aranżacji mieszkania.