Bezpieczny i nowoczesny grzejnik na podczerwień

Bezpieczny i nowoczesny grzejnik na podczerwień

Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla opalania domów eko-groszkiem. Pozwala on na osiągnięcie sporych oszczędności, znakomicie sprawdza się w umiarkowanym klimacie i przeznaczone jest do nagrzania całego budynku. Zobaczmy zatem z jakiego powodu grzejnik na podczerwień już niedługo może wyprzeć dotychczasowe metody ogrzewania.

Grzejnik na podczerwień – ogrzewają budynki kompleksowo

Panele grzewcze wydzielające tzw. infrared wyprodukowane są z nowoczesnego włókna węglowego, które zapewnia doskonałe efekty. W przeciwieństwie do kaloryferów, tutaj ciepło rozchodzi się jednostajnie. Taka sama temperatura jest odczuwalna tak przy suficie, jak i w niższych warstwach pomieszczenia. Ogrzewanie infrared stosuje się na rozmaite powierzchnie – do konstrukcji wewnętrznych, sufitów. Wykorzystuje się go zarówno w pomieszczeniach suchych oraz narażonych na wilgoć. Grzejniki są elastyczne oraz bardzo dyskretne – możemy je zamaskować poprzez malowanie bądź okładziny ceramiczne.

Grzejnik na podczerwień – zdrowie i bezpieczeństwo

Powietrze wytworzone przez grzejnik na podczerwień gromadzi się w pomieszczeniu, znika także nadmierna wilgoć. Gwarantuje to zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. Emitowane ciepło jest również bezpieczne – dowiedziono, że pozytywnie działa na organizm człowieka i minimalizuje ryzyko wystąpienia dolegliwości układu oddechowego, które wywołują zwykłe metody ogrzewania. Nie mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem konwekcji, dzięki czemu ciepło w pomieszczeniu jest zdrowsze i nie rozprzestrzenia szkodliwych substancji. Panele IR zapewniają 2 rodzaje ciepła: otrzymywane wprost z płyt oraz przekazywane przez ogrzane przedmioty. Metoda ta powoduje, iż grzejniki na podczerwień stają się świetną alternatywą dla klasycznych metod ogrzewania domów.