Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Zakładanie trawników. Co jest najważniejsze?

Wykonanie trawnika przy domu nie sprawi nam poważniejszych trudności – także, jeśli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie okażą się zbyt duże. Problemy na pewno powstaną jednak, jeżeli konieczne będzie zakładanie trawników o dużej powierzchni lub zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – m. in. w okolicy szkół, przed urzędowymi obiektami bądź na placach miejscowości. Takie trawniki muszą wszak poradzić sobie z także naprawdę intensywną eksploatacją i świetnie się prezentować. Zakładanie trawników dobrze zatem powierzyć profesjonalistom oraz otrzymać gwarancję, że efekty okażą się zadowalające. O czym jednak musimy wiedzieć przy wyborze ekipy oferującej takie usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Firmy świadczące zakładanie trawników wykorzystują różne rodzaje traw – z darni lub wysiewu. Oba mają odmienne zalety i wady. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o małej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (także na zboczach) oraz od razu widoczne rezultaty, a także wytrzymałość na wilgoć i chłód. Trawniki z wysiewu są natomiast dużo mniej kosztowne od trawników z darni (przez co świetnie sprawdzają się w użyciu na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej opieki.

Zakładanie trawników – jak znaleźć firmę?

Jak łatwo stwierdzić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania odpowiednich maszyn (na przykład koparek czy agregatorów) i materiałów. Z tego względu przed tym, jak postawimy na usługi konkretnej ekipy, dobrze przemyślmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie sprawdźmy, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy posiadają wystarczające umiejętności. Dobrym wyjściem będzie też wyszukanie opinii dotyczących firmy w internecie – możliwe, że ustrzeżemy się w ten sposób przykrych niespodzianek.