Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Projektowanie ogrodów wymaga stosowania odpowiednich substratów, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najpopularniejsze i jakie rośliny można na nich uprawiać?

Podłoża ogrodnicze – najpopularniejsze mieszanki

Zainwestowanie w odpowiednie podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać piękne rośliny, dlatego szalenie istotny jest wybór najlepszych produktów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się imponująca roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach można znaleźć wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite rezultaty. Niektóre gatunki roślin potrzebują specyficznych warunków – wówczas zalecane jest mieszanie różnych rodzajów minerałów. W skład mieszanek dostępnych w sklepach wchodzą np. ziemia wrzosowa, keramzyt, minerały sztuczne, kora. Ziemie odróżniają się od siebie odczynem PH, właściwościami chemicznymi i zawartością próchnicy.

Podłoża ogrodnicze – zielone ogrody na dachu

Chcesz urządzić ogród na dachu? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo modne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz wyhodować tam wspaniałe gatunki traw i ziół, musisz dopasować specjalistyczny substrat. Wyróżniamy substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża stosuje się np. w przypadku trawników. Na substracie intensywnym można wysiewać także drzewa. Wymaga on wyjątkowej pielęgnacji i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania sucholubnych roślin, takich jak rojniki, rozchodniki i trawy ozdobne. Chcesz hodować rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Zainwestuj w substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.