Pielęgnacja trawników – Royal Garden

Pielęgnacja trawników – Royal Garden

Chyba każdy, kto posiada własny dom zaraz po wykończeniu go zaczyna planować założenie ogrodu. Nieodzownym składnikiem każdego podwórka jest trawnik. Da się go założyć na wiele sposobów, jednym z nich jest siew. Trawniki z siewów są bardzo cenione i powszechnie stosowane.

Trawniki z siewów – etapy zakładania

Trawniki z siewów są pięknym otoczeniem dla domu, mają jednak liczne potrzeby i konieczne jest, aby poświęcić im wystarczającą ilość uwagi w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu. Prawidłowo dobrane nasiona powinno się siać w maju albo we wrześniu. Kiedy uda się skompletować odpowiedni zestaw nasion, można przygotować glebę. Następną częścią pracy nad trawnikiem jest dokładne wałowanie, czyli dociśnięcie nasion do ziemi oraz regularne ich podlewanie. Każdy, kto próbował zakładać trawniki z siewów ma świadomość, jak bardzo wymagające jest to zajęcie. Efekt jednak w zupełności to wynagradza.

Trawniki z siewów – zalety i wady

Zakładanie trawników z siewów jest metodą wymagającą wiele pracy i troski, pochłania również dużo czasu. Nierzadko zdarza się też, że taki typ trawnika nie sprawdza się przy bardzo pochyłej powierzchni. Mimo wszystko nie wolno zapominać, że taki rodzaj murawy posiada wiele plusów. Przykładem jest cena. Stworzenie trawnika z siewu to niedrogie przedsięwzięcie. Ponadto istnieje możliwość kompleksowego dopasowania go do własnych preferencji – dzięki temu, że siew wykonuje się na własną rękę, istnieje możliwość, aby wybrać najlepsze dla powierzchni i konkretnej gleby nasiona. Zdecydowanie daje to wspaniały efekt.