Jak przebiega zakładanie i utrzymanie trawników?

Jak przebiega zakładanie i utrzymanie trawników?

Zielony trawnik upiększa posesję i wygląda elegancko. Na szczęście można skorzystać z oferty przedsiębiorstw, które gruntownie zajmują się utrzymaniem trawników. Kto korzysta z ich oferty i jakie usługi świadczą?

Zakładanie i utrzymanie trawników – jakie rodzaje traw zazwyczaj się wykorzystuje?

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych stają się coraz bardziej popularne. Korzystają z nich m. in. organy publiczne, różne instytucje, ogrody pałacowe czy zarządy dróg i zieleni, które muszą zadbać o ogromne areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika stosuje się wiele rodzajów roślin, do których zaliczyć można kostrzewę owczą, Lolium perenne czy Poa pratensis. Dużą popularnością cieszy się także trawa z darni, która pozwala na natychmiastowe urządzenie estetycznej przestrzeni. Co wybrać – trawniki siane czy z rolki? Wybór powinien zależeć od wielkości przestrzeni, spodziewanych efektów oraz specyfiki terenu. Trawa z rolki dobrze spisuje się nawet w przypadku pochyłego terenu.

Zakładanie i utrzymanie trawników – siewniki i koparki

Podmioty zajmujące się dbaniem o tereny zielone stosują specjalistyczne narzędzia, które pomagają przeprowadzić niezbędne prace. Zaliczamy do nich m. in. kosiarki samojezdne, agregaty, ładowarki oraz wiele innych potrzebnych urządzeń. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników przebiegają zdecydowanie szybciej. Niezwykle istotne jest także nawadnianie trawnika, które często odbywa się przy pomocy automatycznych zraszaczy. Podmioty zajmujące się pielęgnowaniem terenów zielonych dbają także o regenerację trawnika, który uległ zniszczeniu wskutek czynników zewnętrznych, takich jak mróz lub urazy mechaniczne. Dzięki specjalistycznym zabiegom, do których zaliczamy można zwalczanie chorób, włókowanie czy skaryfikację, trawnik znowu prezentuje się schludnie.