Sklep CeZaS – tablice szkolne

Sklep CeZaS – tablice szkolne

Ciężko byłoby wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie szkół, ale są używane nie tylko w edukacji – używają ich również firmy szkoleniowe i placówki kulturalne. Tablice szkolne, bo o nich właśnie piszemy w ostatnich czasach bardzo wyewoluowały. Dziś do historii odchodzą tablice kredowe, a ich miejsce zajmują bardziej innowacyjne sprzęty, warto więc przyjrzeć się temu, jakiego typu tablice są obecnie najpopularniejsze.

Tablice szkolne kredowe

Mimo, że są stopniowo wypierane przez nowsze rodzaje, tradycyjne tablice szkolne stale są używane. Choć posiadają rozmaite wady – do korzystania z nich niezbędna jest kreda, trudności może sprawić również zachowanie ich w czystości – ale nadal mają swoich zwolenników, a dla tysięcy czytelników stanowią wręcz symbol czasów nauki.

Białe tablice szkolne

Takie tablice szkolne są aktualnie stosowane znacznie chętniej. Nie są drogie, a ich eksploatacja nie sprawia najmniejszych nawet problemów. Prezentują się bardzo dobrze, a ze względu na to, że są wykonane ze stali, mogą być użyte do przyczepienia papierowych planszy z użyciem magnesów.

Cyfrowe technologie w tablicach szkolnych

Pojawiły się dopiero parę lat temu, ale już zdobyły sporą popularność zwłaszcza w szkołach podstawowych. Elektroniczne tablice szkolne to najwygodniejsze produkty tego typu – z ich wykorzystaniem ekspozycja właściwie wszystkich treści jest nadzwyczaj prosta, zaś ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi problemami. Posiadają jednak pewne wady. Jakie? Ich kupno jest często zbyt dużym wydatkiem.