Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

Gdzie najczęściej wykorzystuje się meble ze stali nierdzewnej?

W zakładach przetwarzających żywność, gabinetach lekarskich czy też salonach kosmetycznych i w kuchniach niezwykle istotne jest zachowanie skrajnej higieny. To wymusza nie tylko zastosowania rygorystycznych procedur oraz stosowania preparatów dezynfekujących, ale także odpowiedniego wyposażenia. Meble oraz przybory wykorzystywane w takich miejscach nie powinny absorbować zabrudzeń, a ich powierzchnia powinna pozwalać na szybkie i gruntowne mycie oraz sterylizowanie. Dlatego w miejscach, gdzie najistotniejsza jest higiena, najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – okapy, blaty, stojaki

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często stosowane w przetwórstwie spożywczym, restauracjach oraz piekarnictwie. W kuchniach lokali gastronomicznych bądź stołówek używa się między innymi stoły, blaty i regały do przechowywania żywności. Oprócz tego należy wspomnieć o okapach i zmywakach, jak również różnego typu stojakach, które mogą być zastosowane do wyrastania wypieków. Ergonomiczne wykorzystanie pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – z ich wykorzystaniem można urządzić funkcjonalną kuchnię także na stosunkowo małej przestrzeni.

Branża medyczna także korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia też potrzeby gabinetów medycznych i salonów kosmetycznych. Tu w szczególności ważne są stoły i regały pozwalające przechować w sterylnym otoczeniu narzędzia oraz środki wykorzystywane podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym wobec wyposażenia używanego w gabinetach medycznych – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są wytrzymałe i schludne.