Sklep z foremkami do ciastek i pieników

Sklep z foremkami do ciastek i pieników

Zapewne nikt z nas nie wyobraża sobie zapewne świąt Bożego Narodzenia bez wypieku pierników. Tuż przed świętami zaczyna się zakupowy szał, zaopatrujemy się nie tylko w upominki dla rodziny, ale i foremki do pierniczków i ciasteczek.

Foremki do ciastek

Ostatnimi czasy serca Polek zawojowały babeczki. Na pikantnie, na słodko, z nadzieniem, lub bez – są bardzo szybkie w przyrządzeniu i bardzo smaczne. Do wypiekania cupcakeów coraz częściej używa się silikonowych foremek. Silikonowe foremki do ciast i muffinek zachęcają kolorystyką i wymyślnymi kształtami. Są wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji, niewrażliwe na wysokie i niskie temperatury. Nie chłoną zapachów i same są bezwonne. Dodatkowo silikonowe foremki do ciastek są giętkie można je zwijać, zginać, odrobinę się rozciągają, po czym zawsze wracają do pierwotnego kształtu. Dzięki elastyczności, są łatwe w przechowywaniu.

Metalowe foremki do pierniczków nadal w formie w okresie bożonarodzeniowym

O ile silikonowe foremki do ciast skutecznie wypierają z kuchni wiekowe, metalowe „blachy”, o tyle nie sposób sobie wyobrazić świąteczne przygotowania bez metalowych foremek do pierniczków. Różnorodne w formach, precyzyjne i proste w użyciu, są nieodzownym narzędziem kuchennym dla wielu Polek. Metalowe foremki do pierniczków są ogólnie osiągalne i tanie – kosztują nie dużo ok. 3 zł za sztukę. Zwłaszcza w czasie przed świętami Bożego Narodzenia niepodzielnie panują w kuchni .