Wymiana i cena kasy fiskalnej

Wymiana i cena kasy fiskalnej

Kasy fiskalne to obowiązek większości firm, które zajmują się sprzedażą. Producenci proponują sporo typów sprzętów tego typu, od tanich po droższe. Przyjrzyjmy się w takim razie jakiego rodzaju kasy fiskalne są najczęściej wybierane.

Cena kasy fiskalnej – dla lekarza, w sklepie obuwniczym i pubie

Kasy fiskalne wymagane są w kiosku, u weterynarza, w piekarni, galerii handlowej – czyli w punktach, gdzie odbywają się transakcje pieniężne. Oczywiście kasy są bardzo zróżnicowane, inne rodzaje można zauważyć na osiedlowym parkingu, a inne w butiku. Najtańsze kasy, kosztujące od 700 zł, to kasy mobilne. To kompaktowe urządzenia, które posiadają mocną konstrukcję, wytrzymały akumulator, możliwość komunikacji on-line oraz podłączenia do ładowarki przenośnej. Kompaktowa kasa fiskalna jest odpowiednia dla instruktorów nauki jazdy, radców prawnych oraz kiosków. Jeśli chodzi o większe sklepy – rekomenduje się używanie kas fiskalnych bardziej wymagających pod względem technicznym. Ceny rozpoczynają się od 1200, a kończą na 1400 zł. Sprzęty te cechują się wysoką wytrzymałością, posiadają duże wyświetlacze, opcje usprawniające liczenie produktów, zdefiniowanie waluty głównej oraz ogromną bazę towarów.

Cena kasy fiskalnej – nie przepłacaj

Jeśli chodzi o supermarkety i duże hurtownie zaleca się korzystanie z wydajnych kas, gwarantujących m. in. elektroniczny zapis paragonu, wykonywanie precyzyjnych raportów, niezawodną kartę sieciową oraz obsługę waluty EURO. Cennik kasy fiskalnej waha się w takiej sytuacji między 1500 a 2200 zł. Używają ich również drogerie, sklepy w galeriach handlowych, a kasjerzy mogą korzystać z alfanumerycznego ekranu. Zwróćmy uwagę na to, że kasy fiskalne podlegają regularnej wymianie w przypadku zapełnienia pamięci modułu fiskalnego, co wiąże się z kolejną opłatą. Najlepsze ceny zapewniają nowoczesne serwisy.