Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Dowiedz się więcej o złocie w sztabkach.

Odkładanie pieniędzy na koncie bankowym lub przetrzymywanie ich na lokacie nie jest już tak korzystne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez banki, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie zainwestowany kapitał przynosi zysku doprowadziły do tego, iż Polacy szukają metod, które pomogą ich oszczędnościom przynosić z czasem dodatkowy zysk. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a szczególnie – złote sztabki.

Złoto w sztabkach – dlaczego zainteresowanie tym metalem nie ulega zmianie?

Przede wszystkim wypada dobitnie zaznaczyć, że lokata środków w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie ulega silniejszym i słabszym wahaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niestabilność ekonomiczna oraz polityczna nieraz zwiększa jego wartość. Owszem można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zobaczyć, iż z czasem ona wzrasta. Dlaczego? Od setek lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu praktycznie się nie zmienia. Kiedyś był on uniwersalnym środkiem płatniczym, w dzisiejszych czasach jest w szerokim zakresie wykorzystywany w elektronice,medycynie oraz przemyśle chemicznym, jak również – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Mimo, iż pozyskiwanie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu wykorzystanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD albo piloty do TV) jest częstokroć nierentowny, toteż popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – odlewane w wielu wagach

Słuchając o inwestycji oszczędności w sztabki złota gros osób natychmiast pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na ogromny koszt. Jednak sztabki złota występują w różnych rozmiarach, wobec tego właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Te malutkie sztabki są wręcz idealnym pomysłem na prezent. Poważni inwestorzy, mający większe środki finansowe chętnie wybierają większe sztaby złota o wadze 50 g, 500 g, jak również 1 kg. Warto jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto dużo taniej. Po drugie, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Stąd wskazane jest kupować złote sztabki o różnej wadze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry podzielone na niewielkie kawałki o wadze 1 g.

ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: sklep@goldbroker.pl