Przegląd kasy fiskalnej

Przegląd kasy fiskalnej

Użycie kas fiskalnych to powinność każdego sprzedawcy. Urządzenia te jednak mogą się psuć – a to w razie korzystania z wyłącznie jednej kasy może spowodować spore straty. Powinniśmy zatem w takich sytuacjach działać bezzwłocznie, zamawiając serwis kasy fiskalnej gdy pojawią się pierwsze objawy usterki. Jak szukać zleceniobiorców takich usług? Ile wydamy w związku z serwisem kasy?

Usterka? Zleć serwis kasy fiskalnej

Ze względu na prawny obowiązek posiadania kasy fiskalnej, znalezienie firmy parającej się naprawą takich urządzeń nie może spowodować dużych problemów. Często o taką usługę mamy prawo poprosić przedsiębiorstwo, które jest operatorem kasy. Jeśli jednak jest to niemożliwe, warto skorzystać z sieci – znajdziemy tam anonse setek przedsiębiorstw. Naprawa nie zajmie dużo czasu, zaś my dostaniemy również kasę zastępczą.

Przegląd kasy fiskalnej – powinność handlowca

Obowiązkiem wszystkich osób prowadzących działalność handlową jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być przeprowadzany przynajmniej co dwadzieścia cztery miesiące, jednak najlepiej postąpimy, zlecając go corocznie. Na przedsiębiorców, którzy zapomnieli o przeglądzie, Urząd Skarbowy może nałożyć dotkliwe grzywny, wynoszące nawet dziesięciokrotność minimalnego wynagrodzenia. Jeśli przegapimy przegląd, musimy o tym zawiadomić fiskusa – instytucja czynnego żalu pozwala bowiem ustrzec się dużej grzywny, w zamian której urząd wręczy nam dużo mniejszy mandat albo odstąpi od nałożenia kary.