Lepsza księgowa na etacie czy zewnętrzne usługi księgowe

Lepsza księgowa na etacie czy zewnętrzne usługi księgowe

Dużo doświadczonych firm proponuje usługi księgowe, które są niezwykle pomocne dla śmiałków dopiero co zaczynających własną firmę. Sprawdźmy zatem czy tego typu usługa jest dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego zainwestować w usługi księgowe?

Skorzystanie z usług księgowych jest ewidentnie tańsze niż zatrudnienie księgowego na stanowisko w firmie. O wiele bardziej dochodowe jest wynajęcie biur rachunkowych, które zewidencjonują niezbędne usługi księgowe, gdyż opłaty związane ze składkami na pracownika są w średnich przedsiębiorstwach ogromne. Biura rachunkowe zapewniają księgowanie faktur, obsługę należności do ZUS, ewidencjonowanie wydatków, czy nawet wyliczanie pensji i urlopów dla pracowników. Kiedy chcemy zobaczyć prężne działanie naszego niewielkiego przedsiębiorstwa – postawmy na fachową pomoc. Początkowo rozliczanie wszystkich dokumentów może okazać się zbyt trudne, a lepiej wystrzegać się problemów w ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym.

Usługi księgowe – główne koszty

Przeglądając cenniki różnorodnych firm prowadzących usługi księgowe (w Krakowie, Katowicach, Tychach, czy Wieliczce), zauważamy, że często ogólny koszt wynika z liczby faktur w ciągu jednego okresu rozliczeniowego, rodzaju opodatkowania oraz kilku podobnych kryteriów. Opłaty za całościową usługę zwykle nie są wygórowane. Ponadto, przedsiębiorstwo korzystające z kompleksowej usługi ma prawo uzyskać ciekawe rabaty.

Biuro Rachunkowe Rewident
ul. Złocieniowa 35/7
30-798 Kraków

Mob.: +48 793 19 00 19
E-mail: biuro@rewident-krakow.pl