Leasing samochodu – przydatny instrument

Leasing samochodu – przydatny instrument

Leasing samochodu jest rozwiązaniem powszechnie praktykowanym przez współczesne korporacje i spółki. Tego typu procedura powoduje, że mamy szansę zapewnić pracownikom zarówno pojazdy osobowe, ale i dostawcze. Sprawdźmy zatem na czym polega leasing samochodów i dlaczego jest tak często wybierany.

Leasing samochodu – rodzaje

Leasing polega na płatnej dzierżawie samochodu przez pewien czas, a jego podstawowe mechanizmy definiuje specjalna umowa. Proces ten obejmuje przeważnie 2 strony: leasingodawcę i leasingobiorcę, nierzadko także podmioty dodatkowe. Taka forma finansowania aut firmowych jest wyraźnie tańsza niż kupno, umożliwia optymalizację podatkową, a raty można zaliczyć na poczet kosztów prowadzenia biznesu. Ten mechanizm sprawia, że możemy zagwarantować pracownikom auta służące do transportu towarów, aktywnego poszukiwania kontrahentów oraz bezpiecznego przemieszczania się.

Leasing samochodu przejrzyste formalności

Koniec z wydawaniem pieniędzy na wadliwe i używane auta oraz braniem drogich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na nasze kłopoty. Mogą z niego skorzystać nawet małe działalności gospodarcze, które nie osiągają jeszcze wysokich przychodów. Wszystkie czynności są klarowne, a bank nie weryfikuje naszej historii. Warto pamiętać o najważniejszej radzie – poszukując najlepszego rozwiązania, najlepiej zdać się na kompleksową pomoc podmiotów zajmujących się pośrednictwem.