Kredyty bez zdolności kredytowej – można je otrzymać!

Kredyty bez zdolności kredytowej – można je otrzymać!

Zaciąganie kredytów jest współcześnie ogromnie popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest bardzo wielka rzesza osób, które nie są w stanie zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu braku zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Instytucje finansowe zazwyczaj mają własne zasady, według których przyznają kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Istnieją jednak ogólne czynniki, determinujące fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte kredyty. Dotyczy to również osób o niskich zarobkach albo nieposiadających umowy o pracę. Oczywiście kredytu nie otrzymają również osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy, a także pracujące w innym kraju. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie niemożliwe jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w firmach pożyczkowych. Nie warto tego robić, ponieważ kredyty w takich firmach są na tyle kosztowne, że ich zaciąganie nie jest ekonomiczne.

Kredyt bez zdolności – to możliwe!

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Poradzi on, który bank posiada mniej restrykcyjne przepisy i może przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe regulowanie zobowiązań, dobrze będzie zatem zakupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się uzyskać kredyt. Świetnym pomysłem jest też na przykład zaciągnięcie kredytu nie w pojedynkę, ale wspólnie z inną osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują małżeństwo – zawrzeć związek małżeński. Takich możliwych rozwiązań, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest wiele.