Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które zamierzają je rozwijać, muszą inwestować w zakup innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy.
O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam znaleźć kredyt doskonale dostosowany do potrzeb i wymagań naszej firmy. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.