Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najczęściej wybieranych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, bo możemy uzyskać tak już niewielkie kwoty – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także być formą pokrycia większych zakupów, bowiem zazwyczaj jego największa suma to nawet 100 000 PLN, jednak osoby o największych zarobkach – na przykład prawnicy – mogą uzyskać nawet 500 tysięcy złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do aż szesnastu procent. Co oprócz tego warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, jaki składamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas najwyżej po paru dniach, a dzięki niedużym wymaganiom, mają szansę ubiegać się o niego również osoby z niskimi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony wszystkim, gdyż podobnie jak przy innych rodzajach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte dzięki kredytowi gotówkowemu możemy wydać na każdy cel – zarówno na kupno sprzętu RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy bez niebezpieczeństwa

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wtedy o pomyłki, których skutkiem są zwykle duże finansowe problemu. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy starannie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i inne wydatki – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem na pewno okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli spłacić go bez większych komplikacji.