Dobre strony leasingu

Dobre strony leasingu

Leasing niewątpliwie jest wymieniany jako jeden z najpopularniejszych wśród przedsiębiorców narzędzi finansowych. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż jego duże atuty powodują, iż leasing bywa doskonałym sposobem pozwalającym na zmniejszenie kosztów wiążących się z prowadzeniem firmy. Przede wszystkim ze względu na to, że w naszym kraju ratę leasingu traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak korzystny rzutuje także to, iż umożliwia on uzyskanie niezbędnych do działalności przedsiębiorstwa aktywów bez konieczności ich nabycia. Na czym dokładnie więc polega leasing? O czym nie należy zapominać stawiając na taką metodę finansowania?

Leasing – co to jest?

Określenie leasing pochodzi z języka angielskiego, w którym znaczy wynajem. W państwach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, ale w naszym kraju są to określenia różne. Leasing oznacza udostępnienie przez leasingodawcę wybranego dobra leasingobiorcy, za co ten ostatni deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Obiektem leasingu zazwyczaj są samochody, które zasilają flotę przedsiębiorstwa, maszyny potrzebne do działania przedsiębiorstwa lub sprzęt do punktu sprzedaży. Po wygaśnięciu leasingu wypożyczone dobra muszą zostać oddane leasingodawcy, a ten zwykle odsprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Leasing – jak uniknąć błędów?

W ostatnich latach w naszym kraju pojawiło się sporo propozycji leasingu. Ich różnorodność powoduje, iż trudno wybrać wśród nich tę najlepszą – potrzebne w tym celu będą specjalistyczne umiejętności. A że nie każdy właściciel firmy takie posiada, stawiając na leasing, dobrze postąpimy korzystając z porady specjalisty. Przed znalezieniem oferty dobrze więc odwiedzić doradcę kredytowego, który pomoże wyszukać ofertę dostosowaną do naszych możliwości oraz zagwarantuje, że leasing naprawdę będzie najkorzystniejszym wyjściem.