Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Do kogo kierowany jest kredyt konsolidacyjny?

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie więcej niż jeden kredyt, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniejszych kredytów. Dzięki konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest naprawdę duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, gotówkowy i samochodowy. Za sprawą konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od oczekiwań klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe, jednak nierzadko wiąże się to z większymi kosztami obsługi kredytu lub niekorzystnymi dla kredytobiorcy warunkami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.