Chcesz wymienić funty na złotówki? Skorzystaj z kantoru online

Chcesz wymienić funty na złotówki? Skorzystaj z kantoru online

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak dobrej oferty wymiany funtów!

Funt brytyjski, którego poprawną nazwą jest funt szterling, to jedna z najsilniejszych walut na świecie. Pomimo przynależności z początku do struktur Wspólnoty Europejskiej a potem UE, Wielka Brytania nie przyjęła euro i zachowała swoją historyczną walutę.

Sytuacja funta brytyjskiego po Brexit

W wyniku decyzji o Brexicie, który był procedurą trwającą 4 lata, cena funta względem dolara oraz euro znacznie spadła. Miało to związek m.in. z oznajmieniem przez liczne podmioty, w tym te związane z obszarem finansów, wyjścia z rynku brytyjskiego, co zwiastowało spadek ilości zatrudnianych pracowników, a pośrednio również obniżeniem przychodu krajowego brutto. Odpracowywanie poważnego spadku wartości funta brytyjskiego z połowy 2016 r. odbywa się bardzo powoli i przy całkiem zauważalnych wahaniach wartości waluty. Dodatkową przeciwnością w tym procesie stała się bessa z 2020 r. wywołana długim zamknięciem brytyjskiej gospodarki z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Trzeba aczkolwiek podkreślić, że funt brytyjski to niezmiernie silna waluta, będąca w obiegu w Europie już od dziewięciu stuleci, która w samym tylko XX w. przezwyciężyła ogromne spadki wywołane odwołaniem powiązania funta ze złotem, dewaluację z 1949 r. i słynny spekulacyjny atak znany jako “Czarna środa” z 1992 r.

Statystyk kursu funta szukaj na stronie kantoru internetowego

Funt brytyjski pozostaje dla Polaków znaczącą walutą, w której nadal chętnie inwestują swoje finanse. Dzieje się tak przede wszystkim z tej przyczyny, że pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, gros pracujących tam rodaków nie wróciła do ojczyzny i przez cały czas utrzymuje finansowo swoje rodziny w Polsce. Aktualnym kursem funta brytyjskiego interesuje się zatem spora grupa Polaków. Poszukują oni głównie rzetelnych komunikatów nie tylko o cenie tej waluty, ale nieraz również danych historycznych sięgających nawet dziesięciu lat wstecz. Takie wykresy można znaleźć m.in. na stronie kantoru internetowego, który aktualizuje kurs co kilka sekund. Dostęp do aktualnych danych umożliwia również wprawnym inwestorom zlecać kupno waluty po rentownym kursie.