Biuro rachunkowe i jego oferta

Biuro rachunkowe i jego oferta

Kierowanie własną firmą to odpowiedzialne przedsięwzięcie , które wymaga wzięcia pod uwagę wielu szczegółów. Przeoczenie któregokolwiek z nich może skończyć się wielkimi reperkusjami. Pośród tych bardzo istotnych wymienić trzeba księgowość, zatem bardzo dużo firm stawia na utworzenie własnego wydziału do spraw księgowości. Jakkolwiek dużo tańszym rozwiązaniem jest wynajęcie biura rachunkowego, znalezienie którego obecnie nie jest żadną trudnością.

Jakiego typu pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe działające aktualnie w naszym kraju posiadają naprawdę pokaźnym wachlarzem usług. Są w stanie podjąć się prowadzenia zarówno księgowości uproszczonej, jak i pełnej. Biura rachunkowe zajmują się również obsługą kadrową i płacową. Są w stanie podjąć się reprezentowania przedsiębiorstwa przed fiskusem, GUS, oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Sporządzają najróżniejsze raporty budżetowe i oferują porady księgowe. W zakres ich działalności wchodzi również rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Szereg biur rachunkowych poszerza znacznie swoją ofertę, np. poprzez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie w przypadku przedsiębiorstw zatrudniających niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto powierzyć księgowość biurom rachunkowych?

Otwieranie w firmie działu księgowości nie jest wyjściem korzystnym. O wiele rozsądniej jest postawić na zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej, a więc właśnie do biura rachunkowego. Jest to mocno rekomendowane w wypadku małych firm, stowarzyszeń bądź fundacji, ponieważ jest to zdecydowanie bardziej korzystne , a ponad to wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Obecnie odszukanie solidnego biura rachunkowego wykonującego usługi na wysokiej nie jest problemem.

Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: biuro@kancelariarachunkowa.com.pl