Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

biuro rachunkowe w Katowicach

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Niewielkie podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na etat, a ich właściciele często nie potrafią sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli część z nas – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Dobre strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole US nie zakończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się finansami samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również wspomnieć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż mnóstwo spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie zalecamy sugerować się tylko kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zwykle oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: biuro@brabis.pl