Miał węglowy

Miał węglowy

Miał węglowy – zamień zwykły węgiel na jego tańszy odpowiednik

Miał węglowy nie należy do najpopularniejszych surowców paleniskowych. Jak dotąd nie udało mu się zdobyć takiej renomy, jak węgle o ziarnach większych rozmiarów. Natomiast jego stosunkowo niska cena, może przyczynić się do zwiększenia jego wykorzystania.

Inne zalety miału

Jednocześnie, miał charakteryzuje się wysoką wartością opałową, gdyż wytwarzany jest z najwyższej klasy węgla kamiennego. Ze względu na swoją drobną postać, najczęściej stosowany jest w blokach mieszkalnych, a także mniejszych budynkach, z własnym ogrzewaniem.

Gdzie można nabyć miał węglowy?

Miał węglowy można kupić albo bezpośrednio w kopalni albo u dystrybutora. Miał transportuje się w formie luźnej, na naczepie samochodu, ewentualnie w formie zapakowanej. Ta druga możliwość jest nieco droższa, jednocześnie wygodniejsza.

Stosowanie miału

Można spalać sam miał węglowy oraz używać go jako domieszka do innego , mniej kalorycznego, opału. Dodatkowym walorem jest długi czas jego spalania. W związku z tym, jest bardzo często stosowany w domowych paleniskach. Na jego korzyść wpływa również dostępność miału workowanego, co umożliwia łatwe dozowanie, w piecach posiadających specjalny podajnik.