Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

kolczyki srebrne

Wybierając kolczyki wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich kształt, surowiec, z którego są wytworzone, i wygląd, ale też na zapięcie. Oto zwięzła lista najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowych zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia duża wygodę noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Wadą tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je latem, kiedy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, czapeczek ani szalików.

Kolczyki bigle angielskie

Identycznie popularny jak tradycyjny bigiel, ale prostszy w zakładaniu, dzięki odchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Często wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mają przebitych uszu. W dzisiejszych czasach stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma nikłą możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie łatwo dostaniemy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: sklep@bizutik.pl