Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

W naszym kraju obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się marginalne. Na chwilę obecną kodeks BHP nakłada wymóg właściwego znakowania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy , które dotyczą reguł postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się ogromnym znaczeniem zaliczane są także instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki wyznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma odpowiednie oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na różnych urządzeniach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP szeroko użytkowane są również w przemyśle. Wykorzystuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą złe warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego doskonałego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach pokrywane są również warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: handel@lundi.com.pl