Szkolenia z bezpieczeństwa w sieci

Szkolenia z bezpieczeństwa w sieci

Łączysz się z Internetem za pośrednictwem sieci bezprzewodowej i podejrzewasz, że przedtem wszystko trwało krócej? Być może nie tylko Ty masz możliwość się z nią połączyć – jeśli jest nieodpowiednio zabezpieczona, włamanie się do twojego Wi-Fi nie będzie trudne nawet dla mniej biegłego w informatyce speca. Strata sygnału to jednak najmniej dokuczliwy problem internautów z źle zabezpieczonym Wi-Fi – hakerzy są w stanie dzięki takiej luce znaleźć twoje poufne informacje. Jakie są sposoby, by do tego nie dopuścić?

Zależy ci na bezpieczeństwie sieci? Zadbaj o hasło dostępu

Kod dostępu – najważniejsze zabezpieczenie każdej sieci bezprzewodowej. Gdy go nie ma wszyscy mają możliwość w parę chwil wejść do każdego podłączonego do niej komputera. Przepisz do Mozilli lub Chrome adres podany na urządzeniu sieciowym, by dostać się do specjalnego panelu, w którym wybierzesz hasło.

Bezpieczeństwo sieci – który kod dostępu wybrać?

W sieci dostępne są strony z najczęściej używanymi hasłami do ruterów. Powinieneś odwiedzić którąś z nich przed tym, jak ustawisz nowy kod – kiedy wśród nich będzie to, które zamierzałeś wykorzystać, postaraj się o lepsze. Powinieneś także unikać haseł składających się z wyrazów, jakie znajdziesz w słowniku – bardzo obniżają bezpieczeństwo sieci.

WEP nie gwarantuje bezpieczeństwa sieci

Metoda uwierzytelniania WEP nie jest zbyt wydajna – nawet niezbyt doświadczony haker w parę sekund poradzi sobie ze sforsowaniem takiej ochrony. Lepiej wybierać nowocześniejsze i bardziej wydajne standardy, takie jak WPA2 lub WPA, które zapewniają prawie całkowite bezpieczeństwo sieci.

Co jeszcze jesteś w stanie zrobić dla bezpieczeństwa sieci?

Bezpieczeństwo sieci znacznie się polepszy, jeśli postawisz na jeden z dodatkowych sposobów jej zabezpieczenia. Najlepsze rezultaty daje filtrowanie adresu MAC – dostęp dla urządzeń, których nie wpiszemy na listę zostanie niemożliwy.

Cyberprotection

Tel.: 123 579 579
E-mail: biuro@cyberprotection.pl