Do czego służą tabliczki informacyjne

Do czego służą tabliczki informacyjne

Chcesz nabyć tabliczki informacyjne? Wejdź na www.poniedzialek.pl

Tabliczki informacyjne pełnią niezwykle istotną funkcję na ulicach oraz w budynkach. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż na co dzień możemy nie doceniać ich roli. Zobaczmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – znakują zakłady pracy i biura

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które znaczą budynki – wieżowce, biurowce, urzędy, przychodnie. Dzięki nim błyskawicznie znajdziemy np. przychodnię. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na zewnątrz bloków, ponieważ bardzo często możemy je również dostrzec w środku. To ogromna grupa tabliczek, które najczęściej służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pokoju lub urzędnika w wielkich biurowcach – w urzędach w przedsionku widnieją tabliczki z określeniami departamentów. To powoduje, że błyskawicznie wyszukamy np. referat nieruchomości czy wydział komunikacji. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które znajdujące się przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wymagane przez przepisy BHP

Pamiętajmy również o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez przepisy BHP. Pokazują drzwi ewakuacyjne, wyodrębniają strefy dla niepełnosprawnych, informują o zasadach korzystania z wind podczas pożaru. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (np. aluminium), często świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: handel@lundi.com.pl